Ustájení


Pro chovatele vyrábíme také ustájení. V poslední době primárně pro populární ovce, každopádně rozmanitosti druhů zvířat se meze nekladou, takže můžeme vyrobit cokoli, kdekoli a jakkoli pro ustájení vašich zvířat.

Nejoblíbenější stavbou je ustájení 2x6 metrů se dveřmi uprostřed. Dveře jsou na velkých ocelových pantech a lze je jednoduše vysadit. Pro horní část dveří vyrábíme ještě dvoje menší dveře "lítačky". Výhodou tohoto způsobu zavěšení dveří je možnost jejich úplného vysazení v sezoně.

Součástí stavby je plastové hospodářské okno s ventilací směrované většinou na jih, kvůli prosvětlení ustájení.

V kompletní dodávce stavby je také oplechování střechy závětrnými lištami, okapnicovými lištami a okapy, svody na vodu. Vzhledem k tomu, že ovčíny apd. se většinou nachází ve větší vzdálenosti od vodovodní přípojky, dáváme svody na obě části střechy. Okapy dáváme plechové, pozinkované. Okapy nerezaví, jsou barevně a pevnostně stálé a oproti plastovým bytelné.

Na střeše je krytina lepenka 3 mm s posypem a skelnou rohoží. Lepenka má mimo výborné mechanické vlastnosti také samolepící funkci a během léta se pevně spojí působením tepla a slunce.

Konstrukce ustájení je ze 12ti centimetrových hranolů, patky v betonu a opláštění je z desek řezaných v síle 2,1 cm. Oproti jiným konstrukcím opláštěných palubkami se jedná o bezprecedentní navýšení pevnosti stěn až o 25%.

Palubkovou konstrukci zvířata bez problémů prorazí a zničí, primárně v zimním období. Naše konstrukce je pro zvířata prakticky nerozbitná. Zavětrování stavby není v horních rozích konstrukce, jak je zvykem, ale ve spodní, kde brání zvířatům rozbíjet stěny či při valení balíků sena dovnitř není možnost těžkým balíkem vyrazit zevnitř desky ven.

Stavbu lze dodat s pergolou či bez. Pergola má ovšem velikou výhodu při skladování sena či jako úkryt pro zvířata v době dešťů. Pergola má střechu cca 17 m2.

Stěny jsou v tzv hospodářském stylu, tzn, že desky jsou k sobě přiraženy, ale aby se mezi nimi nevytvořily mezery, jsou překryty v místě srazu lištou. Desky falcované a palubky v čase nefungují díky sesychání dřeva a mechanickému poškozování od zvířat.

Všechny desky jsou u země opatřeny ochranným nátěrem, namáčeným, tekutou lepenkou. Viz černý nános na deskách u země +-5 cm. Díky této impregnaci nenabírá stavba odspodu vlhkost a desky neplesniví !

Důležité info pro chovatele:

Nově může být maximální velikost ustájení bez ohlášení či povolení, pro chov zvířat, v maximální velikosti půdorysné plochy - 16 m2. Střecha a velikost přesahů se do rozměrů nezapočítává. Toto nařízení je pro chov zvířat. V případě, že bude sloužit např pro skladování sena, může být stavba větší.

Stavba na fotografiích má půdorysnou plochu 25 m2 ale s přesahy střechy má cca 35 m2

Cena stavby komplet tj, s pergolou je 70.000 kč

Cena stavby bez pergoly je 45.000 kč 

+ dodatečné možné navýšení za cestovné dle vzdálenosti od Třince

Stavbu lze samozřejmě postavit levněji bez okapů, oplechování, okna apd.

Stavbu lze dodat také v menším a tím pádem levnějším provedení.

Doba stavby je cca 10 dní.

Výroba na míru. Otázky a přání piště na

petr.bezruc@gmail.com

©  TYRAWOOD | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!